Miejskie Wodociągi i Kanalizacja

Wersja dla niedowidzących
WAŻNE: UWAGA! 26.08.2019 Z powodu awarii na sieci, nastąpi przerwa w dostawie wody przy ul. Anny. Przewidywany czas usunięcia awarii godz 12:00. Za niedogodności przepraszamy.
RODO informacja
e-faktura - nowa usługa w MWiK    instrukcja

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Spółka z o. o. wprowadza dla swoich klientów nowe udogodnienie: e-fakturę.

Korzyści:

  • e-faktura zastępuje tradycyjną, papierową fakturę i posiada taką samą wartość prawną jak dokument papierowy, a tym samym jest akceptowana przez Urzędy Skarbowe.
  • e-faktura jest propozycją skierowaną zarówno do dużych firm czy instytucji, jak i do Klientów indywidualnych. Można z niej korzystać w dowolnym miejscu i o każdej porze, a także mieć dostęp do historii wystawionych rachunków.
  • e-fakturę wystawia się na podstawie odczytu podanego przez Państwa lub wykonanego przez inkasenta, a następnie jest wysyłana wiadomość na Państwa adres e-mail o wystawionej fakturze.
  • e-faktura to wygoda otrzymywania rachunku i jego przechowywania.
  • Usługa e-faktura jest bezpłatna, sprawia, że mają Państwo dostęp do faktury ze znacznym wyprzedzeniem (eliminuje się czas doręczenia przesyłki w formie papierowej) oraz pewność, że e-faktura nie zginie ani się nie zgubi w stosie ulotek, a dane nie trafią w niepowołane ręce (e-faktura jest udostępniana wyłącznie Państwu).
  • e-faktura to troska o środowisko naturalne.

e-faktura to elektroniczny odpowiednik faktury papierowej zawierający te same dane, udostępniana w formacie PDF dla klienta, który zdecyduje się na takie ekologiczne rozwiązanie. Posiada zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 20 grudnia 2012 r. (Dz.U. 2012r., poz 1528) taką samą wartość prawną, jak dokument w formie papierowej. E-fakturę przechowuje się w wersji elektronicznej, a w razie potrzeby w takim formacie dostarcza do instytucji finansowych.

Wyrażając zgodę na otrzymywanie e-faktury wystarczy zalogować się na Platformie Envelo, dodać Miejskie Wodociągi i Kanalizację Spółkę z o. o., jako wystawcę faktury i wypełnić formularz subskrypcji. Faktury będą dostarczane w formie elektronicznej na Państwa skrzynkę email.

Instrukcja dokonania rejestracji

Rejestracja usługi: Platforma Envelo