Miejskie Wodociągi i Kanalizacja

Wersja dla niedowidzących
WAŻNE: W związku z pracami remontowymi przy ul. Ligonia do 31.10.2017 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody. Za niedogodności przepraszamy.
MWiK informuje odbiorców korzystających z usług Banku BGŻ o zmianie w dokonywaniu opłat od 01.08.2017. Wtorki i czwartki bez opłat, pozostałe dni Bank BGŻ będzie pobierał opłaty w wysokości 0,5% kwoty - min 10 PLN.

Zamień auto na rower lub autobus

Zamień auto na rower lub autobus

Podróżować po mieście można na wiele sposobów. Samochód to chyba pierwsza opcja, jaka przychodzi do głowy. Jednak warto czasem przysłużyć się matce naturze i wybrać milsze jej środki transportu. Tym bardziej, jeśli można z nich skorzystać za darmo.

W ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu, który przypada w najbliższy piątek, przygotowaliśmy wraz z firmami Nextbike i Miejskim Zakładem Komunikacyjnym ciekawe propozycje dla mieszkańców i gości miasta. Cała pierwsza godzina każdego wypożyczenia roweru ze stacji OK bike! będzie bezpłatna. To niepowtarzalna szansa na zrobienie jeszcze większej liczby kilometrów bez przesiadki i bez ponoszenia kosztów. O pozytywnym wpływie na kondycję, zdrowie i samopoczucie już chyba nie musimy przypominać. A miasto z perspektywy siodełka wygląda lepiej niż zza szyby samochodu.

Kto jednak nie czuje się na siłach, albo z jakichś innych przyczyn nie może wskoczyć na rower, tego zachęcamy do pozostawienia swojego auta w garażu lub na parkingu i skorzystania z komunikacji miejskiej. Żeby pojechać autobusem za darmo, wystarczy przy wsiadaniu pokazać dowód rejestracyjny swojego samochodu.

A dzień później przed krytą pływalnią będzie można zamanifestować swoją miłość do dwóch kółek. Podczas imprezy pn. „Kędzierzyn-Koźle kocha rower” nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.