Miejskie Wodociągi i Kanalizacja

Wersja dla niedowidzących
WAŻNE: UWAGA! 06.11 - 31.12.2018 w rejonie ul. Kadetów, z powodu remontu mogą nastąpić przerwy w dostawie wody. Za niedogodności przepraszamy
RODO informacja
e-faktura - nowa usługa w MWiK    instrukcja

Podpisanie umowy na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w Kłodnicy.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja podpisały dziś umowę na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Wyspiańskiego w Kłodnicy. Firma Drobud z Opola zrealizuje inwestycję za ponad 4,2 mln zł i ma ją zakończyć do połowy sierpnia 2019 roku. Podpisy pod umową złożyli prezes MWiK Barbara Ermisch-Lipniacka i Adam Janicki ze strony wykonawcy. Inwestycja najprawdopodobniej uzyska dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- W ten sposób znikają ostatnie białe plamy na kanalizacyjnej mapie miasta - podsumowała prezydent Sabina Nowosielska.
- Jako zarządca drogi dołożymy wszelkich starań, żeby ul. Wyspiańskiego była jak najbardziej przejezdna dla mieszkańców - zapewnił Artur Maruszczak, zastępca prezydenta.

Najbardziej prawdopodobne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na ul. Wyspiańskiego. Inwestycja MWiK-u zostanie jak najbardziej skorelowana z prowadzonym przez miasto remontem mostu nad Kłodnicą na tej samej ulicy, aby utrudnienia były jak najmniejsze.