Strona główna » Czyste Zielone Miasta

Telewizja Polsat w Kędzierzynie-Koźlu.
Rozmawiano o ochronie środowiska i jakości wody w naszej gminie.

Z Kędzierzyna-Koźla został nadany przez ekipę polsatnews.pl specjalny program dotyczący ochrony środowiska w ramach akcji „Czyste Zielone Miasta”.
O działaniach gminy Kędzierzyn-Koźle, nakierowanych na ekologię, mówiono w ramach projektu „Czyste Zielone Miasta” emitowanego na antenie Polsatu. W audycji pojawiły się ciekawe rozmowy m.in. z Panią Barbarą Ermisch-Lipniacką – prezesem naszej Spółki – o dobrej jakości wody, która codziennie dostarczana jest do naszych domów oraz materiał ze sprzątania lasu i akcji sadzenia roślin przy ul. Miłej.
Wydarzenie pn. „Czyste Zielone Miasta” zorganizowano na ternie chętnie odwiedzanym przez spacerowiczów tuż za Domem Kultury „Chemik” i halą targową „Manhatan”. Podczas pikniku ekologicznego posadzono 20 nowych drzew, a 40 sztuk przekazano mieszkańcom. Szczepki dębów, lip i grusz przygotowało Nadleśnictwo Kędzierzyn, z kolei o wodę do podlania roślin zadbał Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o. Wydarzenie rozpoczęła jednak akcja sprzątania pobliskiego lasu. Uczniowie szkół podstawowych oraz średnich uzbrojeni w worki i rękawiczki ruszyli oczyścić okolice. Zebrane odpady odebrał Międzygminny Związek „Czysty Region”. Było to 8 worków szkła, 5 worków plastiku i 3 worki zmieszane.

W ramach przedsięwzięcia prowadzono również warsztaty integrujące wszystkie pokolenia. Interesujące zajęcia promujące ideę zero waste zrealizowali podopieczni Domu Dziennego Pobytu nr 5. Seniorzy pokazali młodym ludziom jak dać drugie życie, wydawać by się mogło niepotrzebnym już przedmiotom. Swoje stanowiska edukacyjne przygotowali również Międzygminny Związek „Czysty Region”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Nadleśnictwo Kędzierzyn.

Całemu wydarzeniu pt. „Czyste Zielone Miasta” ze swoją kamerą przyglądała się ekipa Polsatu News. Relacje z ekopikniku prowadzone były podczas wejść na żywo na łamach ogólnopolskiej stacji informacyjnej.